Co to jest taśma samoprzylepna?

Jakie są właściwości taśmy samoprzylepnej?

Poniżej przedstawiamy kilka właściwości taśmy samoprzylepnej:

  • wytrzymała,
  • łatwa w użyciu,
  • nierozciągliwa,
  • odporna na uderzenia,
  • ma dobre parametry klejące,
  • łatwo można ją usunąć z powierzchni, np. kartonu.

 

Jakie najczęstsze zastosowanie taśmy samoprzylepnej można wyróżnić?

Taśmę samoprzylepną do pakowania wykorzystuje się często w domu i biurze do klejenia dokumentów i innych materiałów papierowych. Ponadto, używa się jej również podczas wykonywania różnych prac plastycznych. Taśmy te nie brudzą palców, jak tradycyjne kleje.

Co istotne, produkt ten można wykorzystać również do bezproblemowego zapakowania kartonu lub innej przesyłki. Wystarczy przyciąć nożyczkami odpowiedni kawałek i skleić przy jej pomocy klapę kartonu. Na rynku dostępnych jest sporo taśm samoprzylepnych o różnej szerokości, dzięki temu bez problemu można dobrać odpowiedni produkt do preferencji.

Taśmy samoprzylepne można również wykorzystać do prac remontowych i wykończeniowych. W tym wypadku najrozsądniej zakupić wysokiej jakości taśmę malarską.


Jakie niecodzienne zastosowania taśmy samoprzylepnej można wyróżnić?

Taśmę samoprzylepną można również wykorzystać w nietypowy sposób, na przykład podczas domowych porządków. Powszechnie wykorzystują ją właściciele kotów i psów z długą sierścią. W bardzo łatwy sposób można taśmą samoprzylepną zbierać z powierzchni mebli tapicerowanych nadmiar sierści.

Taśmę samoprzylepną wykorzystuje się również jako estetyczne zabezpieczenie nowych elementów, np. mebli, elektroniki, itp. Produkt ten może także zastępować popularne pułapki na owady, czyli lepy. Wystarczy odpowiedni kawałek taśmy posmarować miodem i przyczepić do okna czy też lampy.

Jak przechowywać taśmę samoprzylepną?

Warto podkreślić, że taśma samoprzylepna spełnia swoje właściwości w określonych warunkach. Należy ją zatem przechowywać w temperaturze od 18 do 23 stopni Celsjusza, a także w miejscu, w którym wilgotność powietrza wynosi od 50% do 55%. Ponadto, taśmy samoprzylepne można przechowywać w miejscach suchych, z wykluczeniem bezpośredniego narażenia na promieniowanie słoneczne.


Podsumowanie

Taśmy samoprzylepne to produkty, które znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w branży transportowej. Sprawdzają się do zabezpieczenia kartonów i foliopaków. W bardzo łatwy sposób można nakleić je na klapę kartonu. Są przeznaczone do pakowania towarów lekkich, podczas ich użycia nie trzeba wykorzystywać dodatkowych narzędzi.

Oprócz tego taśmy samoprzylepne znajdują również swoje zastosowanie w biurze, domu, a także podczas prac remontowych.