Wpisy

Czym różni się folia bąbelkowa od foli stretch?

Folia bąbelkowa i folia stretch znajdują swoje zastosowanie w przemyśle, branżach handlowych, zajmujących się wysyłką towarów oraz w transporcie. Każda z nich wyróżnia się konkretnymi, nieco odmiennymi właściwościami, a także jest wykonana z solidnych surowców.

Taśmy spinające stalowe, PET czy PP? Czym kierować się przy ich wyborze?

Taśmy umożliwiają zabezpieczenie ładunku na czas transportu czy magazynowania. Bandowanie wykonane we właściwy sposób, z wykorzystaniem wysokiej jakości taśm, to sposób na zwiększenie stabilności ładunku i ochronę przed uszkodzeniem. Dziś skupimy się właśnie na taśmach. Kiedy sprawdzą się taśmy stalowe, kiedy PP, a kiedy PET? Zachęcamy do lektury!

Jak wygląda proces wytwarzania taśmy spinającej PET?

Jak wygląda proces wytwarzania taśmy klejącej? Taśma klejącej jest produktem wykonanym z tworzywa sztucznego, pokrytym specjalnym klejem. Wykorzystuje się ją najczęściej w domach, a także w zakładach produkcyjnych. Służy między innymi do pakowania kartonów, sklejania podartych kartek, przyczepiania, a nawet zabezpieczenia niektórych, drobnych pakunków. W jaki sposób wygląda proces wytwarzania taśmy klejącej? Czy jest on skomplikowany? Zachęcamy do lektury.

Co to jest folia stretch?

Co to jest folia stretch? Folia stretch to wielowarstwowa, niezwykle rozciągliwa folia polietylenowa. Produkuje się ją metodą wlewu szczelinowego przy wykorzystaniu polietylenu o niskiej gęstości - LDPE. Folię tę użytkuje się przede wszystkim w wielu gałęziach przemysłu, np. spożywczym i w logistyce. Produkt jest przydatny również w gospodarstwie domowym.

Taśmy spinające PET- dowiedz się więcej!

Taśmy spinające PET- dowiedz się więcej! Taśmy poliestrowe PET to produkty, które przeznaczone są do spinania ręcznego oraz mechanicznego. Zapewniają one świetne zabezpieczenie towaru podczas transportu. Dzięki nim można uniknąć, między innymi niechcianego uszkodzenia. Co wyróżnia natomiast taśmy spinające? Co warto wiedzieć na ich temat? Zachęcamy do lektury.