Wpisy

Co to jest taśma samoprzylepna?

Taśma samoprzylepna jest najprostszą w użytkowaniu taśmą, ponieważ wystarczy przykleić ją na odpowiednią powierzchnię. Służy między innymi do zaklejania kartonów czy też stabilizacji palet z towarem. Aby wykorzystać produkt, nie trzeba używać żadnych narzędzi ani dużego nakładu pracy.  Dzięki taśmie samoprzylepnej można w sposób trwały i prosty zabezpieczyć towar. Zaleca się używanie jej do pakowania ładunków o mniejszej wadze. 

Co to jest taśma polipropylenowa?

Taśma polipropylenowa PP nazywana jest również taśmą bandującą, stanowi świetną alternatywę dla taśm poliestrowych oraz stalowych. Wykorzystuje się ją zazwyczaj do pakowania produktów zarówno w sposób ręczny, jak i mechaniczny. Znajduje swoje zastosowanie w branży transportowej i przemysłowej.

Czym różni się folia bąbelkowa od foli stretch?

Folia bąbelkowa i folia stretch znajdują swoje zastosowanie w przemyśle, branżach handlowych, zajmujących się wysyłką towarów oraz w transporcie. Każda z nich wyróżnia się konkretnymi, nieco odmiennymi właściwościami, a także jest wykonana z solidnych surowców.

Taśmy spinające stalowe, PET czy PP? Czym kierować się przy ich wyborze?

Taśmy umożliwiają zabezpieczenie ładunku na czas transportu czy magazynowania. Bandowanie wykonane we właściwy sposób, z wykorzystaniem wysokiej jakości taśm, to sposób na zwiększenie stabilności ładunku i ochronę przed uszkodzeniem. Dziś skupimy się właśnie na taśmach. Kiedy sprawdzą się taśmy stalowe, kiedy PP, a kiedy PET? Zachęcamy do lektury!

Jak wygląda proces wytwarzania taśmy spinającej PET?

Jak wygląda proces wytwarzania taśmy klejącej? Taśma klejącej jest produktem wykonanym z tworzywa sztucznego, pokrytym specjalnym klejem. Wykorzystuje się ją najczęściej w domach, a także w zakładach produkcyjnych. Służy między innymi do pakowania kartonów, sklejania podartych kartek, przyczepiania, a nawet zabezpieczenia niektórych, drobnych pakunków. W jaki sposób wygląda proces wytwarzania taśmy klejącej? Czy jest on skomplikowany? Zachęcamy do lektury.