Wpisy

Jak wygląda proces wytwarzania taśmy spinającej PET?

Jak wygląda proces wytwarzania taśmy klejącej? Taśma klejącej jest produktem wykonanym z tworzywa sztucznego, pokrytym specjalnym klejem. Wykorzystuje się ją najczęściej w domach, a także w zakładach produkcyjnych. Służy między innymi do pakowania kartonów, sklejania podartych kartek, przyczepiania, a nawet zabezpieczenia niektórych, drobnych pakunków. W jaki sposób wygląda proces wytwarzania taśmy klejącej? Czy jest on skomplikowany? Zachęcamy do lektury.

Co to jest folia stretch?

Co to jest folia stretch? Folia stretch to wielowarstwowa, niezwykle rozciągliwa folia polietylenowa. Produkuje się ją metodą wlewu szczelinowego przy wykorzystaniu polietylenu o niskiej gęstości - LDPE. Folię tę użytkuje się przede wszystkim w wielu gałęziach przemysłu, np. spożywczym i w logistyce. Produkt jest przydatny również w gospodarstwie domowym.

Taśmy spinające PET- dowiedz się więcej!

Taśmy spinające PET- dowiedz się więcej! Taśmy poliestrowe PET to produkty, które przeznaczone są do spinania ręcznego oraz mechanicznego. Zapewniają one świetne zabezpieczenie towaru podczas transportu. Dzięki nim można uniknąć, między innymi niechcianego uszkodzenia. Co wyróżnia natomiast taśmy spinające? Co warto wiedzieć na ich temat? Zachęcamy do lektury.

Rodzaje taśm spinających do palet

Transport ładunku na paletach to w dzisiejszych czasach norma. Bez względu na to, jaki rodzaj artykułów przewozimy bądź magazynujemy, pamiętać musimy o odpowiednim zabezpieczeniu. Palety powinny być owinięte folią, a następnie zabezpieczone taśmami. Dziś skupimy się właśnie na taśmach? Jakie rodzaje taśm wyróżniamy?

Folia bąbelkowa i folia stretch ‒ gdzie wyrzucić?

Folia bąbelkowa oraz folia stretch znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Wspomniane folie są przydatne podczas pakowania, transportu i wysyłki różnego typu artykułów, doceniane są również w gospodarstwach domowych. Dziś jednak zajmiemy się nie samymi foliami, ale kwestią gospodarowania odpadami. Gdzie powinniśmy wyrzucić zużytą folię bąbelkową? Gdzie natomiast folię stretch? Zachęcamy do lektury!