Wpisy

Co to jest folia stretch?

Co to jest folia stretch? Folia stretch to wielowarstwowa, niezwykle rozciągliwa folia polietylenowa. Produkuje się ją metodą wlewu szczelinowego przy wykorzystaniu polietylenu o niskiej gęstości - LDPE. Folię tę użytkuje się przede wszystkim w wielu gałęziach przemysłu, np. spożywczym i w logistyce. Produkt jest przydatny również w gospodarstwie domowym.

Taśmy spinające PET- dowiedz się więcej!

Taśmy spinające PET- dowiedz się więcej! Taśmy poliestrowe PET to produkty, które przeznaczone są do spinania ręcznego oraz mechanicznego. Zapewniają one świetne zabezpieczenie towaru podczas transportu. Dzięki nim można uniknąć, między innymi niechcianego uszkodzenia. Co wyróżnia natomiast taśmy spinające? Co warto wiedzieć na ich temat? Zachęcamy do lektury.

Rodzaje taśm spinających do palet

Transport ładunku na paletach to w dzisiejszych czasach norma. Bez względu na to, jaki rodzaj artykułów przewozimy bądź magazynujemy, pamiętać musimy o odpowiednim zabezpieczeniu. Palety powinny być owinięte folią, a następnie zabezpieczone taśmami. Dziś skupimy się właśnie na taśmach? Jakie rodzaje taśm wyróżniamy?

Folia bąbelkowa i folia stretch ‒ gdzie wyrzucić?

Folia bąbelkowa oraz folia stretch znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Wspomniane folie są przydatne podczas pakowania, transportu i wysyłki różnego typu artykułów, doceniane są również w gospodarstwach domowych. Dziś jednak zajmiemy się nie samymi foliami, ale kwestią gospodarowania odpadami. Gdzie powinniśmy wyrzucić zużytą folię bąbelkową? Gdzie natomiast folię stretch? Zachęcamy do lektury!

Co to jest folia stretch?

Folia stretch jest potoczną nazwą folii polietylenowej. To materiał opakowaniowy, produkowany z surowca, który nazywa się liniowym polietylenem o niskiej gęstości, czyli LDPE. Do najważniejszych cech folii stretch należy elastyczność, a także termoplastyczność, wytrzymałość oraz transparentność.  Warto wspomnieć, że proces produkcji folii jest dosyć kosztowny i czasochłonny, zachodzi on przy użyciu specjalnych maszyn.

Czy folia stretch podlega BDO?

Ze względu na liczne zalety folie stretch bardzo często wykorzystywane są do zabezpieczenia opakowań na czas  transportu. Mowa tutaj zarówno o małych pudełkach, jak i większych przesyłkach paletowych. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie towaru bez uszkodzeń. Jeśli jesteś  przedsiębiorcą, który w swojej działalności wykorzystuje folię stretch do zabezpieczenia przesyłek, to  musisz wiedzieć, czy folia stretch podlega BDO. I tego właśnie dowiesz się z tego artykułu! Zachęcamy  do jego przeczytania.